Tygodniowe wczasy w domkach nad morzem. Cisza i spokój w otoczeniu zieleni.


Atrakcje w Łebie


Wydmy Ruchome

Czy można być jednocześnie nad morzem, na pustyni, nad jeziorem i pośród bagien? Oczywiście, ale tylko w Łebie! Ruchome wydmy znajdują się w Słowińskim Parku Narodowym. Przemieszczają się pod wpływem wiatru, który przesypuje ziarenka piasku przez szczyt wydm. Powodem przemieszczania jest brak roślinności, która w normalnych warunkach ogranicza wpływ wiatru.

Park Jurajski Park Dinozaurów Łeba

W Łebie znajduje się Park Dinozaurów - jeden z największych w Polsce. Przepięknie położony na obszarze blisko 20 ha. W otoczeniu lasów, stawów, trzęsawisk i naturalnej przyrody, licznymi szlakami poznajemy poszczególne okresy z dziejów Ziemi. Namacalnie i wszystkimi zmysłami czujemy klimat tamtych okresów w dziejach Ziemi, pokazując jak wyglądało i jak rozwijało się życie setki milionów lat temu.

Park linowy Park Linowy Łeba

Park Linowy to doskonała forma spędzania czasu dla całej rodziny. Konstrukcje linowe rozmieszczone na drzewach służą do bezpiecznej zabawy na wysokości. Można śmiało powiedzieć, że jest to najbezpieczniejsze uprawianie rekreacji ruchowej zbliżonej do alpinizmu. Na przeszkodach parku linowego bawić się mogą wszyscy. Nie potrzebne jest żadne doświadczenie i obycie ze sprzętem alpinistycznym. Nad bezpieczeństwem czuwają przeszkoleni instruktorzy.

Sea Park Fokarium Łeba

Pierwsze fokarium w Polsce w którym jest basen z fokami szarymi i kotikami połudiowoamerykańskimi. Obecnie w basenach parku pływają cztery foki szare oraz cztery kotiki. W parku znajduje się również oceanarium, gdzie zobaczyć można pradawne zwierzęta żyjące w głębinach morskich, jak również muzeum rękodzieła marynistycznego.

Tor gokartowyTor gokartowy Łeba

Tor gokartowy POWER PARK ŁEBA umożliwia rozgrywanie wyścigów w trzech różnych konfiguracjach ustawień toru - 150m, 400m oraz 550m. Można też wydzielić dwa tory - dla dzieci oraz dla dorosłych, które działają niezależnie. Flota składa się z czterech rodzajów wielkości kartów, także praktycznie już od wieku 5-6 lat można bezpiecznie pojeździć gokartem.

Kitesurfing i Windsurfing Kitesurfing Łeba

Łeba oferuje najlepsze warunki w Polsce zarówno dla amatorów jak i bardziej zaawansowanych surferów. Zaprzyjaźnione z nami szkółki oferują kursy w atrakcyjnych cenach.

Słowiński Park Narodowy

Jest jednym z 23 parków narodowych w Polsce i jednym z 2 parków nadmorskich. Został on utworzony dla zachowania w niezmienionym pięknie systemu jezior przymorskich, bagien, torfowisk, łąk, nadmorskich borów, i lasów, a przede wszystkim wydmowego pasa mierzei z unikatowymi w Europie wydmani ruchomymi. O randze i wartości przyrodniczej SPN świadczy fakt umieszczenia go w międzynarodowej sieci obszarów chronionych takich jak: HELCOMBSPA, Światowy Rezerwat Przyrody UNESCO czy obszar wodno-błotny RAMSAR.

Tempo przemieszczania się to od 3,5 do 10 metrów na rok. Ruchome wydmy to pomysł na bardzo ciekawą wycieczkę pieszą lub rowerową. Pod same wydmy można też podjechać elektrycznym Melex'em, choć warto też zobaczyć (w połowie drogi) dawną wyrzutnię rakiet, ukrytą między drzewami Słowińskiego Parku Narodowego.

Latarnie morskie

Stilo
2; 23,5; 33,4 i 4092 to bardzo skrótowa charakterystyka latarni morskiej w Stilo oddalonej jedyne 22 km od Łeby. 2 oznacza jedną z dwóch polskich latarni, o konstrukcji metalowej i 2 lata jej budowy, 23,5 (mil morskich) to zasięg widzialnego światła z lampy, 33,4 (metry n.p.m.) to wysokość wieży i zarazem punktu widokowego, a 4092 to numer znaczka pocztowego, wydanego "na cześć" latarni przez Pocztę Polską.

Czołpino
Latarnia morska Czołpino położona jest pomiędzy Łebą, a Rowami na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Latarnia leży na wzgórzu, pośród iglastego lasu porastającego wydmy Słowińskiego Parku Narodowego, około 1000 metrów od brzegu morskiego, na najwyższej wydmie w grupie wydm nazywanej "Baranki". Dom latarnika jest obecnie opuszczony, ulegający dewastacji. Latarnię budowano w latach 1872 - 1875 z czerwonej, licowanej cegły w kształcie stożka ściętego. Wysokość latarni wynosi 25,2 m. Przetrwała wojnę w stanie niezmienionym. Dopiero od lipca 1994 roku latarnia została udostępniona do zwiedzania.

Nowęcin

Wioska oddalona o kilka kilometrów od ośrodka. Znakomity pomysł na pieszą bądź rowerową wycieczkę. w Nowęcinie znajduje się park i pałac Wejherów z XVI wieku, dwie stadniny koni, ogród ornitologiczny, nowootwarty olbrzymi Park Dinozaurów (Łeba Park) z eksponatami w skali 1:1 (świetna atrakcja dla dzieci i nie tylko) oraz kąpielisko nad jeziorem Sarbsko.

Aleja Prezydentów Polski

W 2011 roku w Łebie została otwarta pierwsza w Polsce Aleja Prezydencka wzdłuż, której umieszczono odciski dłoni wszystkich prezydentów Polski.

Wesołe Miasteczka

Lunapark Krasnal (ul. Wspólna) i Wesołe Miasteczko (przy porcie rybackim) - to teren, na którym można znaleźć karuzele, kolejkę górską, beczkę śmiechu, zjeżdżalnie, huśtawki, strzelnice, symulatory ruchu, zamek strachów i inne urządzenia służące rozrywce.

"Gród Księcia" to nowoczesny ośrodek zbudowany w 2000 roku. Dysponujemy 46 domkami wykonanymi z ekologicznych materiałów: drewna i wyrobów ceramicznych. Domki drewniane pokryte dachówką ceramiczną, ściany wewnętrzne to boazeria sosnowa lub świerkowa. Podłoga na parterze wyłożona jest terakotą, a na piętrze deską sosnową. ściany i podłogi w łazienkach wykonane z płytek ceramicznych. Domki są piętrowe: na parterze pokój dzienny, łazienka, aneks kuchenny oraz taras, na piętrze znajdują się dwie zamykane sypialnie. "Grod Ksiecia" ist ein komfortables Erholungsheim mit 46 Häusern, die aus den umweltfreundlichen Stoffen wie Holz und Keramikerzeugnissen hergestellt werden. Die Holzhäuser werden mit Keramikdachziegel belegt und haben innen Holzwandbelag. Der Boden im Erdgeschoss wird mit Fliesen ausgelegt und im 1. Stock gibt es den Kieferboden. Das Bad wird mit Fliesen ausgelegt. Im Erdgeschoss befinden sich ein Wohnzimmer, ein Bad, eine Kückenecke und die Terrasse. Im 1. Stock befinden sich zwei sperrbare Schlaffzimmer. "Grod Ksiecia" is a luxury holiday resort with 46 cabins made of ecological material such as wood or ceramics. Wooden houses are covered with ceramic tiles and lined with wooden panels inside. Their ground floors are covered with terracotta and the first floor - with pine wood boards. Bathrooms are covered with ceramic tiles. There is a living room, a bathroom, kitchenette and a terrace on the ground floor. The first floor comprises of two separately closed bedrooms. Facebook profil - Gród Księcia Łeba domki - profil na facebooku